IDLE PATTERNS

apie mane

ir mano raštus, įkvėptus lėto gyvenimo ir tinginystės akimirkų

labas, aš Ieva.

esu Idle Patterns meno projekto įkūrėja, idėjininkė ir puoselėtoja. 

Idle Patterns Ieva Rukaviciute

išvertus iš anglų kalbos Idle Patterns reiškia tingūs raštai. projektą taip vadinu ne todėl, kad kūrinius atlikti paprasta, o tam, kad pabrėžčiau nusiteikimą ir energiją, lydinčią mane juos kuriant. gyvename laikais, kai laiko neturėjimas ir nuolatinis skubėjimas jau tapęs statuso simboliu, parodančiu aplinkiniams žmogaus svarbą. tačiau pati tikiu, kad tik gyvendami lėtai ir sąmoningai galime būti laimingi. todėl savo darbais skatinu tiek save, tiek ir kitus  sulėtėti ir atsiduoti vidinei kelionei, į kurią neša popieriuje nugulusių raštų analizė.

Idle Patterns Ieva Rukaviciute_2

pirmieji raštai ant popieriaus nugulė dar vaikystėje. tuomet dar pati nežinojau, jog raštai, kuriuos ranka, atrodė, piešė savaime, turi savo pavadinimą ir yra atskira meno rūšis, praktikuojama daugybės žmonių visame pasaulyje.

doodle art kūrimo principas – be jokio išankstinio plano ant popieriaus kloti abstrakčius raštus. mano darbuose šį mini chaosą dažniausiai sutramdo mandalos apskritimas. nors įprasta, kad mandala yra labiau savianalizės ir meditacijos forma, man visų pirma tai yra technika, o jas užpildantys raštai – atsitiktinumas. būtent todėl savo darbus sunkiai įspraudžiu į vieną konkrečią kategoriją ir galiu juos vadinti nebent mandoodle. beje, taip pavadinau ir savo pirmąją parodą, kurios vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.  daugiau apie parodą pasakoju interviu portale Žmonės.

kurti man labai svarbu, dar svarbiau – dalintis savo kūryba su kitais. dėl šios priežasties ne tik piešiu, bet ir pristačiau drabužių bei aksesuarų liniją, kuri meno kūrinius padėjo iškelti už paveikslo rėmo ribų. tikiu, kad menas turi džiuginti kasdien, todėl gali ir turi puošti ne tik namų ar galerijos sienos!

menas gimęs neskubant

patinka mano lėtai gimę darbai? užsakyti ar pasiteirauti galima susisiekus asmenine žinute.

LT